E-ticaret nedir ve bir e-ticaret işine nasıl başlanır?

İnternet işinin nihai kaderi anlaşılmaz derecede muhteşem. Yine de, web tabanlı bir iş kurmak zor bir iştir ve doğru zamanda bir araya gelmesi gereken çok sayıda yol ve seçenek gerektirir. Yardımcı olmak için, Shopify’ın en ünlü maddesinden sipariş edilen bir iş kurmak için eksiksiz bir şema oluşturduk. Bu blog girişleri, yardımcılar ve kayıtlar, üretken bir internet işini keşfederken, gönderirken ve büyütürken karşılaşacağınız ana girişimlere bağlı olarak koordine edilmiştir.

Adım 1. İnternette satılacak bir ürün bulun

Hangi ürünleri satmanız gerektiğini bulmaya çalıştığınız noktada, dikkate alınması gereken çeşitli bileşenler vardır. Çevrimiçi mağazanızın neler sunacağını anlamak için eşlik eden bileşenleri iyice düşünün.

Bir niş için daraltın

Niching, öğelerinizi sıfırlamanıza ve genel olası kalabalığınızın küçük bir bölümü hakkında bilgi vermenize izin verir. Örneğin bir saat perakendecisi, özel olarak aşağı inebilir ve yalnızca atletik açıdan uyumlu, vahşi vuruşlara meyilli ve adımları takip eden saatler sunabilir.

Sınırlı bir niş içindeyken, kendinize hükmetmek ve ayırmak gerçekten daha kolay olabilir. Örneğin, mum satan bir işletme genellikle göze batmaz, ancak doğal, yüksek kaliteli, orta düzeyde tüketen soya mumları sunan bir işletme kesinlikle göze çarpar. 

Kâr

Bazı ürünler doğal olarak daha yüksek değerli olacak ve daha yüksek kar marjlarına satılabilecek. Bununla birlikte, diğer ürünler hakkında daha tutkulu olabilirsiniz.

Örneğin, stoksuz satış yapanlar aracılığıyla bulmak yerine, ürünlerini kendi elleriyle üreten yüksek kaliteli satıcılardan tedarik etmek, daha dar bir kar marjına sahip olabilir, ancak onlar hakkında daha tutkulu olabilirsiniz. Hangisinin sizin için doğru olduğuna karar verin.

Memnuniyetinizi ve teslimatınızı sıralayın

Hala ne satacağınızdan emin değilseniz, satacak bir ürün bulmanın başka yollarını düşünmelisiniz.

Telefon kılıfı gibi daha mütevazı şeyler satıyorsanız, o noktada kurum içi memnuniyet çok daha basit hale geliyor. Diş parlatma paketlerimizi göndermek için, neredeyse her şeyle koordineli bir teslimat ve memnuniyet düzenlemesi olan ShipStation’ı kullanıyoruz.

Talep hazırlama ve kurum içi memnuniyetle ilgilenip ilgilenmeyeceğinize karar vermeniz gerekir ve bunun bir tonluk kısmı sattığınız ürün türüyle ilgilidir. Birkaç koşul, talebi alan ve dışarıdan (veya üretici) memnuniyetle ilgilenirken gittiğiniz bir dış kaynak eylem planı gerektirecektir.

Yorumunu Bırak

Başlamaya hazır mısın

Uzmanlarindan.com yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla ​i​şleyen ​​özgürlükçü bir çalışma platformudur.