Yardım

Popüler Konular

Sık Sorulan Sorular

Genel
 • Ödeme Güvenliği Nasıl Sağlanıyor ?

  Uzmanlarindan.com freelancer ve alıcı olarak her iki tarafı da koruyan, güvenli bir ortam sunan, her zaman sorunlarına çok hızlı bir şekilde destek veren bir platform. Yaşayabileceğin tüm sorunlarda sana destek olabilmemiz için sipariş aşamasından ödeme aşamasına kadar tüm süreçleri uzmanlarindan.com üzerinden yapmanı şiddetle öneriyoruz.Uzmanlarindan.com ödemelerini 3D güvenli alışveriş sistemi ile güvence altına alır. Sen siparişi teslim alana dek ödemen; Uzmanlarindan.com havuzunda tutulur. Sipariş tamamlanmadan ödeme freelancera aktarılmaz. 

  Ödemeyi site dışına taşımayı teklif etmek , bunu yapmanız durumunda uzmanlarindan.com hem alıcıyı hemde freelancer ı oluşabilecek maduriyetlerden koruyamaz .
 • Freelancer ne demek?

  Bir şirkete ya da kuruma bağlı olmadan, zaman veya mekan kısıtı olmadan, özgür ve mutlu çalışan, yetenek ve yetkinlikleri doğrultusunda doğrudan hizmet veya ürün satışı yapan, kendi özgürlüğü için özgürce savaşan kişilere “freelancer” deriz.

 • Freelancer olunca bir şirkete bağlı mı çalışırım?

  Hayır. Freelancer’lık özgür çalışma modelidir ve freelancer’lar bir şirket veya kuruma bağlı kalmadan hizmet ve ürün satışlarını doğrudan kendileri gerçekleştirebilir.

 • Nasıl freelancer olurum?

  uzmanlarindan.com üyeliğini oluşturduktan sonra Profil formunu doldurmak. Ardından, hizmet vermek istediğin alanda iş ilanını oluşturup sana uygun alıcı isteklerine teklif verebilir, satış yapmaya başlayabilirsin.

 • Alıcı/İşveren kimlere denir?

  Freelancer’ların, sağladığı hizmetlere ihtiyaç duyan kullanıcılara alıcı/İşveren diyoruz.

 • Freelancerlarla çalışma kültürü nedir?

  Freelancerlar ile çalışmak için uzmanlarından.com kayıt yaptırdıktan sonra istediğin kategoriyi seçerek ya da arama kutusuna vereceğin iş ile ilgili anahtar kelimeleri yazarak sipariş için ilk adımı atabilirsin. 
  Araman sonucu karşına çıkan freelancer ilanlarını inceledikten sonra vereceğin siparişe en yakın freelancerı bulup ardından daha önce yaptığı işleri ve profilini inceleyebilirsin. Beğendiğin ilanları ve freelancer profillerini “listelerim”e kaydedebilir, aralarından seçim yapabilirsin.
  Eğer aradığım kişi bu diyorsan, freelancera mesaj göndererek müsaitlik durumunu ve vereceğin siparişi yapıp yapamayacağını sorabilirsin. 

  Uzmanlarından.com alıcı olarak yararlanabileceğin bir diğer özellik de Proje Oluşturma özelliği. Bu özellik, freelancerın sana teklifle gelmesine yarar. Freelancer aramakla vakit kaybetmek istemiyorsan, aradığın hizmeti detaylıca anlatıp projeni yayınlayabilirsin. Bu kez sen değil, freelancerlar senin ilanına teklif gönderir, teklifler arasından seçimini yaparak siparişini tamamlayabilirsin. 

  Projeni oluştururken talebini olabildiğince detaylandır. Ne kadar detaylandırırsan aradığın freelancerı o kadar kolay bulursun

Teknik
 • Uzmanlarından.com ödememi nasıl güvence altına alır?

  Bir freelancer ile anlaştığın zaman, sipariş başlangıcında yapmış olduğun ödeme, sipariş tamamlanana dek uzmanlarından.com havuz hesabında tutulur ve freelancer’ın hesabına aktarılmaz.
  Siparişin freelancer tarafından tamamlandığında siparişini incelemeni ve eğer siparişinle ilgili herhangi bir sorun yoksa siparişini onaylamanı bekleriz. Sipariş onaylandıktan sonra ödeme freelancer’ın hesabına aktarılır. Bu şekilde, siparişin onaylanmadan önce eksik, hatalı veya gecikmeli hizmetler için itirazda bulunma hakkın olur.

 • Ödeme yaparken hata alıyorum, bu neden olabilir?

  İnternet alışverişlerine kapalı veya banka tarafından herhangi bir kısıtlaması olan kartlar ile ödeme yaparken hata alıyor olabilirsin. Bunun için bankanla iletişime geçerek bu kısıtlamaları kaldırabilirsin.

  Eğer ödeme adımında şifre ekranı gelmiyorsa bu sorun, AdBlocker gibi 3DS ekranının açılmasını engelleyen bir eklentiden kaynaklı olabilir. Siparişlerinde bu eklentileri geçici süre kapatarak, ya da farklı bir web tarayıcısı üzerinden ödemeyi gerçekleştirebilirsin.

 • İptal edilen siparişimin iadesi nereye aktarılır?

  İptal edilen siparişlerin iadesi, kartınızın bağlı bulunduğu bankaya göre 3-10 iş günü içinde ödeme yaptığınız karta yansıyacak.

 • İptal edilen siparişimin iadesi ne zaman hesabıma aktarılır?

  Sipariş iptallerinde iade talimatı bankana otomatik olarak iletilir. Sonraki süreçte, bankana bağlı olarak iade tutarı 3-10 iş günü içinde kartına yansır.

 • Yorum ve puanlama yapılabilir mi ?

  Onaylanan siparişlerde hem alıcının aldığı hizmeti ve freelancerı, hem de freelancerın alıcısı ile olan sürecini yorum ve puanlama hakkı olur. Kullanıcılar, bu yorum ve puanlamaları siparişin onaylanmasından sonra 14 gün içinde yapabilir.

  Kullanıcıların geçirdikleri siparişlerle ilgili görüşlerini belirtmesi bizim için çok önemli. Bu nedenle yorumlarda argo, hakaret gibi bir söylem kullanılmadığı sürece yorum ve puanlamalara müdahale edemiyoruz.

Geçerli filtreyle eşleşen soru yok

Başlamaya hazır mısın

Uzmanlarindan.com yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla ​i​şleyen ​​özgürlükçü bir çalışma platformudur.