Dijital pazarlama kılavuzlarını okumaya değer: Gerçek bir hikaye

Dijital pazarlama kılavuzları

Bugün reklamcılık prosedürünüzün önemli bir bölümünün gelişmiş olmasını beklemek büyük olasılıkla korunmaktadır. Müşteriler ve kuruluşlar genellikle web’de ve acelesi var – ve onlarla iletişim kurma ve enerjilerini nereye harcadıklarını görme seçeneğine sahip olmanız gerekir.

Yine de, bir işi büyüttüğünüzde, sürekli değişen bu bilgisayar ortamı hemen akıllara durgunluk veren bir duruma dönüşebilir gibi görünebilir. Tamamlanması gereken çeşitli farklı yükümlülükler ve taahhütlerle, ayrıca hangi kapasitede üretken bir şekilde ileri düzey bir vitrin metodolojisi oluşturabilir, kalibre edebilir ve sürdürebilirsiniz?

Dijital pazarlama kılavuzları;

1. Dijital pazarlama neden önemlidir?

Gelişmiş vitrin, diğerlerinin yanı sıra, örneğin siteler, çevrimiçi medya, çok yönlü uygulamalar, e-posta veya web dizinleri gibi alışılmış ve yeni bilgisayarlı kanallar aracılığıyla iletilen her türlü tanıtım veya reklamı ima eder.

Gelişmiş gösterim genellikle web üzerinde yapılır ve bağlantısı kesilir ve çeşitli türlerde ücretli ve ücretsiz bilgisayarlı tanıtım prosedürlerini içerir, örneğin,

1-Tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC)
2-Arama motoru optimizasyonu (SEO)
3-Eposta pazarlama
4-İçerik pazarlama
5-Mobil pazarlama
6-Sosyal medya pazarlamacılığı
7-Forum pazarlaması
8-Bağlı pazarlama
9-Pazarlama otomasyonu
10-Etkileyici pazarlama
11-Yönlendirme pazarlaması

Dijital pazarlama, şirketinizin tüm çevrimiçi pazarlama çabalarını kapsayan bir şemsiye terimdir.

Dijital Pazarlama kılavuzları:

İlk dijital kampanyanızı dışarıdan temin etmeye karar vermiş olabilirsiniz. Belki bir veya iki ekip üyesini işe almayı düşünüyorsunuz. Her iki durumda da, konuşmaya katılabilmek için dili konuşmanız gerekir.

İşte bilmeniz gereken 3 temel çevrimiçi pazarlama terimi:

#1. Gelen kanal

Gelen tanıtım kanalı, müşterilerin işletmenizi web’de arayabileceği yerdir. Siteniz, çevrimiçi medya sayfalarınız ve e-posta listeniz, müşterilerle bağlantı kurmanıza ve onlarla bağlantı kurmanıza izin veren gelen kanalların yalnızca bir kısmıdır.

#2. Alıcı kişi

Bir alıcı kişi, en uygun müşterinizle konuşur ve hedeflenen ilgi grubunuzun ihtiyaçlarını ve ilhamlarını anlamanıza neden olur. İstatistiksel anket ve bilgi, yaş ve cinsiyetten ilgi alanları ve sorunlara kadar her şeyi çizebilen alıcı kişiliğini şekillendirir.

#3. Dönüştürmek

Dönüşüm, bilgisayarlı bir vitrin çalışması sırasında müşterilerinizin gerçekleştirmesi gereken belirli bir faaliyettir. Örneğin, bir şey satın almak, bir e-posta listesini takip etmek veya bir teknik inceleme indirmek için müşterilere ihtiyacınız olabilir.

Yorumunu Bırak

Başlamaya hazır mısın

Uzmanlarindan.com yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla ​i​şleyen ​​özgürlükçü bir çalışma platformudur.