Evde Serbest Çalışan Olmak

serbest çalışan olmak

Serbest çalışan olmak, evden gelir elde etmeye başlamanın hızlı ve uygun maliyetli bir yoludur. Özellikle halihazırda sahip olduğunuz bir beceriyi serbest olarak çalıştırıyorsanız, bugün hizmetlerinizi sunmaya başlayabilirsiniz.

Freelancer Nedir?
Serbest çalışan, hizmetlerini bir ücret karşılığında sunan ve genellikle kalıcı bir tek müşteri beklentisi olmadan, çalışma ilişkisi devam etmesine rağmen, hizmet veren kişidir. Evden çalışmaya karşı evden çalışmaya benzer bir serbest meslek biçimidir. Bununla birlikte, bir serbest çalışan, bir ev işinin aksine, bir müteahhit olarak çalışabilir.

Neden Serbest Çalışmak İstiyorsunuz?

Serbest çalışmaya başlamanın birkaç nedeni vardır:

İşinizin yanında yapıldığında, borcunuzu ödemek veya yağmurlu bir gün için tasarruf etmek için ekstra gelir elde etmenin bir yolu.
Zaten işi yapacak beceri ve donanıma sahipseniz, başlamak ekonomiktir.
Hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bir müşteri bulur bulmaz, freelance olarak ödeme almaya başlayabilirsiniz.
Bir iş üzerinde daha fazla bağımsızlık sağlar.
Genellikle esnektir, yarı zamanlı veya mesai saatleri dışında çalışmanıza olanak tanır.

Aşağıdakiler dahil birkaç dezavantaj olabilir:

Tam zamanlı bir gelir elde etmek zaman alabilir.
İş ve dolayısıyla gelir düzensiz olabilir.
Birden fazla müşteriyi ve projeyi yönetmek, mükemmel bir organizasyon gerektirir.
Yeni serbest çalışanlar için ödeme genellikle düşüktür.

Freelancer Ne Tür İşler Sunar?
Başka bir işletmeye verilen hemen hemen her türlü hizmet, serbest olarak sunulabilir. Bazı yaygın serbest meslekler şunları içerir:

Bağımsız yazar
Serbest çalışan web tasarımcısı
Serbest çalışan bir sanal asistan veya sanal profesyonel
Serbest muhasebeci
Pazarlama/PR hizmetleri veya sosyal medya yöneticisi

Başlamak için Neye İhtiyacınız Var?
Serbest çalışmak için potansiyel müşterilere sunabileceğiniz bir beceriye sahip olmanız gerekir. Çoğu insan, halihazırda sahip oldukları yetenekleri kullanarak hizmet sunarak istihdam deneyimlerinden yararlanır. Bir hizmetle birlikte, bir araya getirmeyi düşünmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

Bir iş planı. Resmi bir ev işi kurmuyor olsanız da, serbest çalışmak için bir işletme lisansına ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için şehriniz veya ilçenizle iletişime geçin. Hangi hizmeti sağlayacağınızı, hizmet vereceğiniz pazarı ve pazarlama stratejilerini ana hatlarıyla belirten bir plana hala ihtiyacınız olacak.
Siz ve hizmetleriniz hakkında bilgi veren ve çalışmalarınızın ve referanslarınızın bir portföyünü içeren bir web sitesi.
Bir LinkedIn profili. Tüm sosyal medya, serbest çalışma için harika bir ağ kaynağı olabilirken, LinkedIn, profesyonellerin bağlantı kurduğu bir yerde bulunan çevrimiçi bir özgeçmiştir. Aynı zamanda serbest işler bulmak için harika bir kaynaktır.
Potansiyel müşterilerin size ulaşabileceği özel bir iş telefonu veya cep telefonu numarası
Bir kartvizit.
Bir hizmet menüsü ve serbest çalışma ücretleriniz.

Nasıl İş Bulursunuz?
Serbest çalışma hemen hemen her yerde bulunabilir. Dikkate alınması gereken yerler, sosyal ağınızdaki çevrimiçi ve çevrimdışı olanları içerir.

Hedef pazarınızın takıldığı yere gidin ve oraya bakın ve sorun. Müşteri bulmak için en iyi yer, müşterilerin yardım aradığı yerdir. Pazarınız, ne okuduğu ve destek almak için nereye gittiğini öğrenin ve yardım, fikir ve kaynak sağlamak için hazır olun.

Sektörünüzdeki bir birliğe katılmak size biraz nüfuz sağlar. Ayrıca, uzmanlığınızı göstermek için reklamını yapabileceğiniz veya yazabileceğiniz birçok ağ oluşturma fırsatı, iş ilanı veya bir haber bülteni sunar.

Yorumunu Bırak

Başlamaya hazır mısın

Uzmanlarindan.com yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla ​i​şleyen ​​özgürlükçü bir çalışma platformudur.