programlama becerilerinizden para kazanın

Hayat delilik. Bu sürekli geçerliydi, ancak şimdi daha önce hiç olmadığı kadar çok hissettiriyor. Mevcut COVID-19 acil durumu hayatımızın her alanını etkiledi ve piyasalar özellikle sert bir şekilde etkilendi. Bu alışılmadık atmosferde, iş ararken veya ek para kazanmayı beklerken nereye gideceğinizi söylemek zor. Uygun yanıt? Kendinize bir göz atın ve şu anda sahip olduğunuz yetenekleri bir işe dönüştürün.Programlama becerilerinizden para kazanın ne dersiniz ?

İçinizde zaten insanların bedelini ödeyeceği tutkular ve deneyimler var. Her şey onları bulmak ve bir işe dönüştürmekle ilgili. Bu kılavuzda, kafanızda dolaşan sezgileri ve fikirleri para kazanmanın güvenilir bir yoluna dönüştüreceğiz.

1. Yeteneğini bul.

İşletmeniz için neyin temel olabileceğini görmek için şu anda sahip olduğunuz her şeyin stokunu alın. Hepsi zaten beyninizde var, o yüzden sahip olduklarınızı beceri, bilgi ve yetenekler açısından ayırarak kullanabileceğimiz şeyleri sallayalım. O zaman hepsini bir araya getirebilir ve sizin için başarılı bir kendi kendine ait yan koşuşturma veya işletme olarak çalışmasını sağlayabiliriz.

  • “Bilgi” ve “beceri” arasındaki fark

Bilgi, bir yetenek bu bilgiyi kullanırken kitaplar, medya, okul vb. aracılığıyla öğrendiğiniz verilerdir. Başka bir deyişle, bilgi bir hipotezdir ve yetenekler pratikteki bilgilerdir.

Bir konuda kabul edilebilir olmak için hem bilgiye hem de yeteneklere ihtiyacınız vardır, ancak bilgi ve uzmanlık arasında temel bir ayrım vardır. Herkes bir konu hakkında bilgi edinebilir ve bilgi edinebilir, ancak ortak kapasite nedeniyle birkaç kişi normal olarak belirli girişimlerde diğerlerinden daha yetenekli olacaktır. Herhangi birinin zanaat tarihi üzerine bir seminere nasıl katılabileceğini bir düşünün, ancak birkaç kişinin buna “gözü” var.

Bir şampiyon, inkar edilemez yeteneklerini algılayan, onları yeteneklere dönüştürmek için kuyruğunu çalıştıran ve bu yetenekleri hedeflerine ulaşmak için kullanan kişidir.

  • “Beceri” ve “yetenek” arasındaki fark

Belirli görevlerde daha iyi olmak için bu doğal yetenek yetenektir. Çoğu insan bir konu hakkında bilgi edinebilir ve onu bir beceri olarak pratik bir şekilde uygulayabilirken, yalnızca bazıları bu konuda üstün olacak veya bir yetenek sergileyecektir. Bilgi gibi, beceriler de öğrenilebilir ve uygulanabilir, ancak yetenekle ya vardır ya da yoktur.

Diyelim ki siz ve arkadaşlarınız örgü kursuna gittiniz. Aynı bilgiyi almış ve aynı beceriyi öğrenmiş ve uygulamış olsanız bile, sınıfın sonunda en az bir kişinin atkı muhtemelen daha iyi tasarlanacak ve daha iyi inşa edilecektir, çünkü doğal bir örgü yeteneğine sahiptirler. Bu, hafif pütürlü atkıları olan herkesin örgü örmeyi bırakması gerektiği anlamına gelmez; Bu sadece, doğal bir yeteneği olmayan düzensiz eşarp üreticilerinin bir eşarp dükkanı açmak istemeyebilecekleri anlamına geliyor.

İşe dönüştürebileceğiniz bir şey var mı?

Listenizi eleştirel bir gözle düzenleyin. Size doğal olarak gelen faaliyetleri alıp bir işe dönüştürmek istiyorsunuz. “Bu beceri veya hobiyle insanların sorunlarını nasıl çözebilirim?” sorusuna cevap verip vermediğini görmek için listenize bakın. Başkalarının aynı teknede olabileceği gibi, ortak sorunları göz önünde bulundurun ve bir çözüm için beyin fırtınası yapın.

Yorumunu Bırak

Başlamaya hazır mısın

Uzmanlarindan.com yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla ​i​şleyen ​​özgürlükçü bir çalışma platformudur.