Daha fazla kazanç için YouTube kanalınızı tanıtmayı öğrenin

300 saatlik video tutarlı bir şekilde YouTube’a aktarılır. Bireyler, seçtikleri herhangi bir noktada pratik olarak çok sayıda kayıt keşfedebilirler. Peki bu yoğun rekabette YouTube kayıtlarınızı hangi yollarla ilerleteceksiniz?

Hangi nedenle sizi seçmeleri tavsiye edilir? Sizi hangi kapasitede keşfedecekler? Bu soruları soruyorsan, işin içindesin.

YouTube kayıtlarının çoğu, yalnızca mütevazı bir bakış açısına sahiptir.

Yine de, YouTube kayıtlarını doğru şekilde nasıl ilerleteceğinizi bulduğunuzda, süper yıldızlar ve devasa markalar için kaydedilmiş gibi görünen bir trafik elde edebilirsiniz.

YouTube algoritması

Az önce belirttiğimiz gibi, YouTube’da etkili bir reklamveren olma mücadelesinin büyük bir kısmı, ona karşı değil, arama hesaplamasıyla nasıl çalışacağını bilmektir.

İşte önceden bilmeniz gereken hayati bir şey..

YouTube’un sorgulama algoritması, Google’ın arama hesaplaması gibi çalışmaz. Birkaç benzerlikleri var, ancak YouTube’un web dizini, çeşitli video izleme uygulamalarını hesaba katmak için en erken aşamadan başlayarak çalışıyor.

YouTube algoritmasının geçmişi

Bugün YouTube algoritmasını anlamak için, YouTube’un ilk kez 2005’te video barındırmaya başlamasından bu yana geçirdiği evrim hakkında kısa bir tarih dersine ihtiyacınız olacak.

A)İlk günler

Genellikle Youtube’un varlığının ilk beş yılında, sorgulama aracı belirsiz bir şekilde standart bir içerik maddesi web tarayıcısı gibi görünüyordu. Herhangi bir videonun aynı anda her yerde bulunabilmesi ve arama sıralaması, enstantaneleri tarafından belirlendi. Bir izleyicinin beş saniye bakması ya da durup doğrudan bitişe kadar izlemesi önemli değildi. Bir kene bir keneydi.

Tutarlı bir şekilde yüksek kitleyi ve izleme süresine sahip videolar, Arama’da daha fazla gözden düşme ihtimaline sahip değilsiniz.

Daha fazla abone almak için ipuçları

Aboneler, tekrarlayan izleyicilerinizdir. Ne kadar çok destekçiniz varsa, YouTube arama hesaplaması, tüm ürün yelpazenizi hem çekici hem de güvenilir bir şekilde izlenebilir olarak sıralayacaktır.

  • Taraftarları bir araya getirmek için en ideal yaklaşımlardan biri de aynı şekilde son derece basittir. Sor. Her videonun sonunda, izleyicilerin ilgisini çeken kısa ve öz bir talep ekleyin. Gelecekteki madde fikirlerine atıfta bulunarak daha fazla ivme ekleyebilirsiniz.
  • İyi oluşturulmuş, davetkar bir profil oluşturarak kendinizi aynı şekilde görüntüye dahil ettiğinizden emin olun. İzleyicilerinize neden bir kanala başladığınızı, içerik sunma zaman çizelgenizi ve yanıtlamayı düşündüğünüz soruları açıklayın. İzleyiciler sadece maddenizi satın almıyorlar. seni takip ediyorlar

Yorumunu Bırak

Başlamaya hazır mısın

Uzmanlarindan.com yetenekli freelancer'ların kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, topluluk mantığıyla ​i​şleyen ​​özgürlükçü bir çalışma platformudur.